Manažerská informatika 3MA381
Domů  |  3MA112  |  3MA191  |  3MA381  |  3MA382  |  3MA481   
Osnova cvičení Úvodní informace Harmonogram prezentací Hodnocení Podklady ke cvičením Teorie Domácí cvičeníExtra aktivity Odkazy

Otočení a převrácení obrázku

Pro manipulaci s obrázkem v PowerPointu máme k dispozici několik pomůcek. Správné nastavení obrázků se odrazí v lepším celkovém dojmu z prezentace. Následující postupy lze obdobně využít při manipulaci s obrázky, kliparty, automatickými tvary a dalšími objekty.

Při kliknutí na obrázek máme v PowerPointu (verze 2007 a novějším) k dispozici kartu Nástroje obrázku - Formát. Zde jsou pro otáčení připraveny příkazy ve skupinovém rámečku Uspořádat. Pro otočení o násobky 90° si vystačíme s připravenými příkazy, pro podrobnější nastavení je zde volba Další možnosti otočení.

Nastavení otáčení obrázku

TIP: Pro rychlé zobrazení karty Nástroje obrázku - Formát stačí dvojklik na obrázek.

Otočení obrázku o 90° ve směru hodinových ručiček, a to i opakovaně provedeme kliknutím na ikonu Otočit doleva o 90° otoč. Postupně dostaneme výsledky:

Otočení obrázku 1 Otočení obrázku 2 Otočení obrázku 3 Otočení obrázku 4

Rychlé otočení obrázku můžeme provést také pomocí myši, a to uchopením zeleného bodu, který se nad obrázkem objeví při jeho označení. Tažením za zelený bod obrázek natáčíme.

Otočení obrázku 5 Otočení obrázku 6 Otočení obrázku 7

TIP: Přidržením klávesy SHIFT během otáčení obrázku pomocí myši dosáhnete toho, že se obrázek bude otáčet pouze v krocích 1/24 - tedy o 15°. To je vhodné využít např. pro souměrné otáčení více objektů.

© 2007–2013 Miroslav Lorenc

Převzetí, publikování, kopírování, či jiné užití než pro osobní potřebu je možné pouze s písemným svolením autora.