Manažerská informatika 3MA381
Domů  |  3MA112  |  3MA191  |  3MA381  |  3MA382  |  3MA481   
Osnova cvičení Úvodní informace Harmonogram prezentací Hodnocení Podklady ke cvičením Teorie Domácí cvičeníExtra aktivity Odkazy

PowerPoint - jednoduchá prezentace 1

Cvičení, ve kterém vytvoříme krátkou prezentaci a vyzkoušíme možnosti vkládání a formátování různých objektů.

Cíl cvičení

Úkoly

Vytvořte jednoduchou prezentaci na základě Výchozího návrhu snímku.

Pro úvodní snímek použijte rozložení nadpis a podnadpis a vložte vhodné texty.
1

Na druhý snímek vložte jednoduchou tabulku s třemi sloupci a pěti řádky. Zarovnání textů v buňkách a kombinaci barev (z barevného schématu) zvolte dle následujícího obrázku:

2

Třetí snímek prezentace má sloužit ke srovnání verzí kancelářského balíku Microsoft Office. Zvolte vhodné rozložení snímku.

3

Připravte snímek s tabulkou vyjadřující časovou zátěž předmětu Manažerská informatika a její distribuci na PowerPoint, Word, Excel a Visual Basic. Zvolte vhodné barvy buněk, barvu a tloušťku ohraničení, orientaci textu v buňkách.

4

Na základě předcházející tabulky vytvořte sloupcový graf, který bude grafickým znázorněním celkové zátěže na jednotlivé bloky výuky. Zvolte takové parametry grafu, aby byla jeho vypovídací schopnost co největší a současně aby byl graf přehledný.

5

Na dalším snímku vytvořte jednoduché organizační schéma.

6

Použijte duplikát předešlého snímku a upravte jej podle následujícího obrázku. Vyzkoušejte změnu barvy, tvaru, velikosti,... více objektů najednou.

7

Další úkoly

Nahoru

© 2007–2013 Miroslav Lorenc

Převzetí, publikování, kopírování, či jiné užití než pro osobní potřebu je možné pouze s písemným svolením autora.