Miroslav Lorenc - MSDN
Domů  |  3MA112  |  3MA191  |  3MA381  |  3MA382  |  3MA481   
MSDN AA Dostupné produkty Pravidla pro používání SW Licence Postup stažení SW Stažení produktu FAQ Odkazy

FAQ

Co to je MSDN AA?

MSDN AA je zkratka pro Microsoft Developer Network Academic Alliance. Jde o členský program zpřístupňující katedrám s výukou informačních technologií programové vybavení společnosti Microsoft pro vzdělávací účely.

Co to je ELMS?

ELMS je zkratka pro E-academy Licence Management System. Prostředí pro správu uživatelů, distribuci produktových/aktivačních klíčů, licencí, stahování produktů, reportování, atd.

Co je v MSDN AA obsaženo?

Portfolio čítá přes 1 200 produktů v různých jazykových mutacích. Seznam produktů je k dispozici zde.

Mohou tento software používat všichni studenti školy?

Nikoliv. Licence zdarma jsou určeny pouze pro studenty, kteří mají na katedře alespoň jeden předmět, kde se software využívá k výuce nebo v něm studenti zpracovávají samostatnou práci. Studenti, kteří se neúčastní výuky na katedře managementu nemohou software využívat.

Jsem studentem jiné katedry, ale studuji IT předmět na katedře managementu - mohu získat licenci zdarma?

Ano. Jako účastník kurzu jste studentem katedry managementu.

Mohu získat i operační systém Windows 7 pro domácí využití, když na škole je nainstalován Windows XP?

Ano. Jestliže si chcete doma nainstalovat nějaký produkt, pro jehož běh je potřeba operační systém Windows, pak si můžete vybrat i jeho verzi.

Je software určen jen pro použití ve škole?

Studenti i zaměstnanci si mohou zdarma instalovat software i na svých domácích počítačích.

Musí studenti po ukončení svého kurzu software odinstalovat?

Nikoli. Studenti si mohou nainstalovaný software ponechat. Nesmí si však převzít ani stáhnout další software MSDN AA, pokud nepokračují ve studiu na katedře managementu. V každém případě však zůstávají vázáni podmínkami doplňku MSDN AA License Amendment.

Kde lze získat informace o obecných technických tématech a problémech?

Divize Microsoft Product Support Services udržuje na adrese support.microsoft.com rozsáhlou databázi znalostí (Knowledge Base), která obsahuje články k nejčastějším dotazům a problémům s produkty Microsoft. Před hledáním technické podpory proto doporučujeme použít rychlé hledání v Knowledge Base podle klíčového slova. Často zjistíte, že s podobným problémem nebo dotazem se již setkali i jiní uživatelé.

Kteří studenti mohou být do programu zařazeni?

Přístupy se nastavují pro ty studenty, kteří se v aktuálním semestru účastní výuky vybraného předmětu. V zimním semestru 2010/2011 jde o předměty:

Kdy a jak se dozvím o zřízení přístupu do ELMS?

O tom, zda je konkrétní předmět zařazen do tohoto systému vás bude informovat váš lektor na úvodní hodině semestru. Pokud podepíšete a dodáte na sekretariát katedry managementu podepsanou licenční smlouvu, pak vám bude krátce po ukončení zápisů (tedy na počátku třetího týdne výuky) zasláno na váš školní e-mail heslo a další instrukce k přístupu.

Chci získat přístup k ELMS, ale na začátku semestru jsem neodevzdal/a licenční smlouvu. Je možné požádat o individuální získání přístupu (byl/a jsem v zahraničí, nemocen/á, dozvěděl/a jsem se o tom pozdě,...)?

Pokud jste na začátku semestru nestihl/a odevzdat licenční smlouvu, přístup do ELMS nemáte. Studenty do databáze zadáváme dávkově na počátku třetího týdne výuky. Individuálně by toto bylo časově nepřiměřeně náročné. Přístup můžete získat v některém z dalších semestrů (za dodržení obdobných podmínek).

Další otázky jsou zodpovězeny na webu MSDN Subscriptions.

© 2007–2013 Miroslav Lorenc

Převzetí, publikování, kopírování, či jiné užití než pro osobní potřebu je možné pouze s písemným svolením autora.